1 lutego 1948 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Bagatelka reżyseria: Orliński Bolesław teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
29 marca 1948 |
Codziennie o piątej
Maurice Hennequin, Pierre Veber
postać: Wiktor reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
1 lipca 1948 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Antoś reżyseria: Orzechowski Stefan teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
23 września 1948 |
Dom pod Oświęcimiem
Tadeusz Hołuj
postać: Więzień II reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
30 października 1948 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Kelner reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
26 lutego 1949 |
Harry Smith odkrywa Amerykę
Konstantin Simonow
postać: Tragarz reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
7 kwietnia 1949 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Basiński reżyseria: Orliński Bolesław teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
29 czerwca 1949 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Urbaniak reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
22 września 1949 |
Rycerz Samochwał
Titus Maccius Plautus
postać: Zoil reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
22 stycznia 1952 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Pustak reżyseria: Mieczyński Mieczysław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
15 maja 1952 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Łapowy reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
30 września 1952 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
9 maja 1953 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Marcin Zajączkowski reżyseria: Łoziński Marian teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
8 lipca 1953 |
Grzesznicy bez winy
Aleksander Ostrowski
postać: Nił Dudukin reżyseria: Malicka Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
7 listopada 1953 |
Jegor Bułyczow i inni
Maksym Gorki
postać: Propotiej reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
29 kwietnia 1954 |
Maskarada
Michał Lermontow
postać: I Gracz reżyseria: Kron Edmund, Maśliński Józef teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
15 maja 1954 |
Królowa Śniegu
Eugeniusz Szwarc
postać: Kruk reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
15 maja 1954 |
Królowa Śniegu
Eugeniusz Szwarc
postać: Rozbójnik reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
15 września 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Karborund reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
19 maja 1955 |
Beatrix Cenci
Juliusz Słowacki
postać: Barygiel reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
5 listopada 1955 |
Gromiwoja
Arystofanes
postać: Manes reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
11 lutego 1956 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Ryjek reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
7 czerwca 1956 |
Wędka Feniksany
Vega Lope de
postać: Orozco reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
14 listopada 1956 |
Sprawa Kowalskiego
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Kolejarz reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
30 marca 1957 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Stary wiarus reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 marca 1957 |
Konfederaci barscy
Adam Mickiewicz
postać: Zbroja reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
1 czerwca 1957 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Służący II reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 września 1958 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
postać: Steve reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 maja 1959 |
Skowronek
Anouilh Jean
postać: Ojciec reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
25 lipca 1959 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Niewolnik II reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 listopada 1959 |
Ten, którego biją po twarzy
Andrejew Leonid
postać: Tili reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
25 marca 1961 |
Kelner Hauptmann z Kolonii
Slatan Dudow, Michael Tschesno-Hell
postać: Szef recepcji, Dziennikarz III reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 czerwca 1961 |
Opiekuj się Amelią
Feydeau Georges
postać: Komisarz policji reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 grudnia 1967 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Żyd reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
28 lutego 1968 |
Ali Baba i 40 rozbójników
Janusz Kłosiński, Janusz Słowikowski
postać: Zbójca III reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 września 1968 |
Królewskie łowy
Ryszard Smożewski, Jerzy Ukleja
postać: Gajowy reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 października 1968 |
Magazyn mód
Kryłow Iwan Andriejewicz
postać: Andriej reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 stycznia 1969 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Kawaler III reżyseria: Mianowska Aleksandra teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 marca 1969 |
Legenda
Wyspiański Stanisław
postać: Baraniogłowy reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 października 1969 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Krystian Iwanowicz Hübner reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 grudnia 1969 |
Królowa Śniegu
Eugeniusz Szwarc
postać: Lokaj II reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 grudnia 1969 |
Królowa Śniegu
Eugeniusz Szwarc
postać: Zbój Rębajło reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 kwietnia 1970 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Sługa reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 czerwca 1970 |
Kawior i kaszanka
Giulio Scarnicci, Renzo Tarabusi
postać: Dziadek Simenone reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 października 1970 |
Niespokojna starość
Rachmanow Leonid
postać: Dozorca reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 grudnia 1970 |
Kopciuszek
Lotar Henryk
postać: Ryży reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 kwietnia 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Słomiany wdowiec reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 kwietnia 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Wacio reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 czerwca 1971 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Filip reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
2 października 1971 |
Nie igra się z miłością
Alfred de Musset
postać: Wieśniak reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 stycznia 1972 |
Kulig
Schiller Leon
postać: Służący; Stróż reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 kwietnia 1972 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Śmigalski reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 grudnia 1972 |
Żołnierz i królewna
Zbigniew Niemczynowski
postać: Dworzanin reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|